Abdullah Gül İcat Çıkarmamızı İstedi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, dünyanın önde gelen teknoloji firmalarını ziyaret ettikten sonra Türk gençlerine icat ve patent mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, NATO zirvesinin ardından San Francisco’ da bulunan Silikon Vadisi şirketlerini ziyaret ederek gözlemlerde bulunurken, dünyaya Türkün ismini duyuracak icat isteğini de yineledi.

Marka ve patent firması Acar Patent’ in yaptığı araştırma da, patent başvurularının arttığını fakat Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün istediği dünya çapında ki icatlarda yetersiz kaldığımızı doğruladı.

TRT Haber’in Sosyal Medya programına konuk olan GÜL, Apple, Google, Microsoft ve Twitter gibi bilişim ve teknoloji devlerini ziyaret amacının dikkat çekmek ve bilinç uyandırmak için olduğunu, Türk gençliğine ve halkına bu ziyaretin mesaj anlamı taşımasını temenni ettiğini söyledi.

Gelecek icat ve patent ile mümkün

Dünyaya şekil veren merkezi San Francisco ve Silikon Vadisi olarak tanımlayan GÜL, Türk insanının icat çıkarması gerektiğini, gençlerin bu işlere merak sarması gerektiğini söyleyerek patente konu olacak icatlar istediğini açık bir dille söyledi.

Patent ile büyüyen devlere örnekler

Dünyanın en değerli markası olma unvanını devam ettiren Apple, yaptığı patent başvuruları ile sürekli gündemde kalıp, insanları ürünlerine hayran bırakmaya devam ediyor.

Dünyanın en iyi arama motoru olarak tescillenen Google, 17 bin patent ve 7 bin 500 patent başvurusunu elde etmek için Motorola’yı satın almak üzere.

Sürekli Apple ile olan davaları ile gündem de olan teknoloji devi Samsung’ u da gündem de tutan icatları ve onları korumak için girişilen patent davalarından başka bir şey değil.

Uzman Görüş

Günümüzde bir ülke ekonomisinin değerinin sahip olduğu patentler ve büyük markalar ile ölçüldüğünü belirten Acar Patent Ltd. Genel Koordinatörü Rüştü GÜMÜŞ, patente teşvik edici unsurların artırılması ve üniversitelerde gençlerimize mucitliği benimsetecek daha etkili çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.